Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Monety rzymskie odkryte w Hiszpanii

Monety rzymskie odkryte w Hiszpanii
Monety rzymskie odkryte w Hiszpanii | Zdjęcie: AFP: GOGO LOBATO

Robotnicy budowlani, w Hiszpanii, w trakcie prac przy rurach kanalizacyjnych natrafili na 600 kg monet pochodzących z czasów antycznego Rzymu.

Znalezisko odkryto w południowej Hiszpanii, w Tomares – niedaleko Sewilli. Wykonane z brązu monety datowane są na późny III i wczesny IV wiek n.e. Wszystkie znajdowały się w 19 amforach. Specjaliści jasno twierdzą, że znalezisko warte jest kilka milionów euro. Monety posiadają inskrypcje cesarza Maksymiana i Konstantyna, którzy zapewne opłacali nimi swoich żołnierzy oraz urzędników.

Lokalne władze nakazały zaprzestanie pracy przy kanalizacji, by rozpocząć w tym miejscu prace archeologiczne.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów