Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Na egipskiej pustyni natrafiono na grecko-rzymską świątynię

Na egipskiej pustyni natrafiono na grecko-rzymską świątynię
Na egipskiej pustyni natrafiono na grecko-rzymską świątynię | Zdjęcie: Egypt's Ministry of Antiquities

Archeolodzy natrafili na pozostałości grecko-rzymskiej świątyni na wykopaliskach w Al-Salam (Egipt). Odkryto front budowli, fragmenty fundamentów oraz główne wejście.

Grubość ścian zewnętrznych obiektu posiada około metra grubości. Naukowcy natrafili także na pozostałości ceramiki, głowę statuy oraz dwie rzeźby ukazujące lwa. Wykopaliska w tym miejscu mają się zakończyć do końca tego roku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów