Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Na południu Walii odnaleziono szkielet młodego mężczyzny

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Na południu Walii odnaleziono szkielet młodego mężczyzny
Na południu Walii odnaleziono szkielet młodego mężczyzny

Na południu Walii odnaleziono szkielet młodego mężczyzny, ułożonego z twarzą w dół, z mieczem i srebrną broszką przy ciele. Jak twierdzą badacze, szczątki ludzkie należą do rzymskiego żołnierza (może najemnika) i mógł on zostać zabity. Wiek mężczyzny w momencie śmierci naukowcy ocenili na 21-25 lat.

Ze względu na fakt, że na górze i dole grobu natrafiono na gwoździe, przypuszcza się, że grób mógł być obity deskami. Co więcej, duże gwoździe znajdujące się na tyle szyi, ramieniu i między nogami, dowodzić mogą skrępowania mężczyzny przed śmiercią.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów