Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Na terenie byłego rzymskiego fortu w Izraelu odkryto pozostałości murów areny

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Na terenie byłego rzymskiego fortu w Izraelu odkryto pozostałości murów areny
Na terenie byłego rzymskiego fortu w Izraelu odkryto pozostałości murów areny | Zdjęcie: Matthew J. Adams

Na terenie byłego rzymskiego fortu Legio w Galilei (Izrael) odkryto pozostałości murów areny, którego ściany były pomalowane na czerwony kolor.

Jak twierdzą badacze, budowla służyła zapewne przede wszystkim celom treningowym, gdzie ćwiczyli legioniści. Z pewnością jednak na arenach miały także miejsca walki gladiatorów lub polowanie na dzikie zwierzęta.

Arena w Legio posiadała dwa mury, gdzie drugi wskazywał na powiększenie obiektu. Budowla znajdowała się poza fortem i przylegała do wojskowego cmentarza i struktur religijnych.

Obóz Legio posiadał wymiary 500 na 400 metrów i był siedzibą 5600 żołnierzy. W forcie stacjonowały legion II Traiana Fortis czy VI Ferrata. Obiekt datowany jest na II wiek n.e.

Źródła wykorzystane
  • Ancient Warfare, XVI.6

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów