Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Najstarszy fort rzymski chronił żołnierzy przed piratami

Najstarszy fort rzymski chronił żołnierzy przed piratami
Najstarszy fort rzymski chronił żołnierzy przed piratami

Wykorzystując skanery laserowe umieszczone w samolocie naukowcy odkryli starożytne fortyfikacje w Italii. Jak się okazało jest to najstarszy rzymski fort wojskowy, który legioniści wykorzystywali do obrony przed piratami ponad 2000 lat temu.

Naukowcy wierzą, że odnaleziony obóz może pomóc w lepszym poznaniu rzymskiej wojskowości i struktur, które posłużyły do powstania obecnego miasta Triestu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów