Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Natrafiono na rzymskie ruiny w Devon

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski legionista
Rzymski legionista

Natrafiono na rzymskie ruiny w Devon w Anglii. Naukowcy uważają, że może to być część wielkiego wojskowego kompleksu, który wspierał rzymskie podboje na terenach dzisiejszej Walii.

Na pozostałości rzymskich baraków natrafiono w trakcie prac budowlanych prowadzonych pod nowy parking samochodowy. Miejsce to jest zlokalizowane bardzo blisko niedawno odkrytej rzymskiej bazy zaopatrzeniowej oraz drogi rozciągającej się od (prawdopodobnie) portu w Topsham.

Naukowcy mają nadzieję, że znalezisko okaże się być największym kompleksem wojskowym I wieku n.e. w Brytanii. Archeolodzy podejrzewają, że obóz mógł dostarczać zaopatrzenie rzymskim wojskom prowadzącym podboje na zachodzie Brytanii.

Źródła wykorzystane
  • Andy Greenwood, Discovered: The massive Roman base which conquered the West, "The Herald", 29 kwietnia 2016

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów