Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Natrafiono na rzymskie ruiny w Devon

Rzymski obóz w Brytanii
Rzymski obóz w Brytanii

Natrafiono na rzymskie ruiny w Devon w Anglii. Naukowcy uważają, że może to być część wielkiego wojskowego kompleksu, który wspierał rzymskie podboje na terenach dzisiejszej Walii.

Na pozostałości rzymskich baraków natrafiono w trakcie prac budowlanych prowadzonych pod nowy parking samochodowy. Miejsce to jest zlokalizowane bardzo blisko niedawno odkrytej rzymskiej bazy zaopatrzeniowej oraz drogi rozciągającej się od (prawdopodobnie) portu w Topsham.

Naukowcy mają nadzieję, że znalezisko okaże się być największym kompleksem wojskowym I wieku n.e. w Brytanii. Archeolodzy podejrzewają, że obóz mógł dostarczać zaopatrzenie rzymskim wojskom prowadzącym podboje na zachodzie Brytanii.

Źródła wykorzystane
  • Andy Greenwood, Discovered: The massive Roman base which conquered the West, "The Herald", 29 kwietnia 2016

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów