Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nowe wykopaliska w rzymskich termach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie termy w Baths
Rzymskie termy w Baths | Zdjęcie: PA

W 2016 roku archeolodzy rozpoczęli prace wykopaliskowe w dwóch lokacjach w Bath w Anglii. Miejsca te były przez ponad połowę wieku całkowicie zapomniane.

Naukowcy podejmują się dalszych wykopalisk, które zaprzestano w latach 60 XX wieku. Celem badań ma także być materiał, z którego wykonano łaźnie w słynnym kompleksie termalnym. Planuje się, że obszar wykopalisk ma zostać do 2019 otwarty dla turystów.

Jedne z term otrzymają specjalne zabezpieczenie w postaci ziemi i podszycia. Naukowcy spodziewają się, że wznowione prace wykopaliskowe pozwolą odkryć nowe fascynujące przedmioty. Do tej pory archeologom udało się wydobyć pozostałości okiennych witraży.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów