Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nowe wykopaliska w rzymskich termach

Nowe wykopaliska w rzymskich termach
Nowe wykopaliska w rzymskich termach | Zdjęcie: PA

Archeolodzy rozpoczęli prace wykopaliskowe w dwóch lokacjach w Bath w Anglii. Miejsca te były przez ponad połowę wieku całkowicie zapomniane.

Naukowcy podejmują się dalszych wykopalisk, które zaprzestano w latach 60 XX wieku. Celem badań ma także być materiał, z którego wykonano łaźnie w słynnym kompleksie termalnym. Planuje się, że obszar wykopalisk ma zostać do 2019 otwarty dla turystów.

Jedne z term otrzymają specjalne zabezpieczenie w postaci ziemi i podszycia. Naukowcy spodziewają się, że wznowione prace wykopaliskowe pozwolą odkryć nowe fascynujące przedmioty. Do tej pory archeologom udało się wydobyć pozostałości okiennych witraży.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów