Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Od nowego roku nowe ceny za bilet do Koloseum i Forum Romanum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koloseum
Koloseum

Od nowego roku ceny za bilet upoważniający do zwiedzania Koloseum czy Forum Romanum wzrosną z 12 do 16 euro. Co jednak istotne, zwiększono także liczbę miejsc jakie można zobaczyć z tym biletem.

W cenie 16 euro turyści będą mogli zobaczyć także m.in. Dom Augusta, Dom Liwii, kościół Santa Maria Antiqua, świątynię Romulusa W poszerzonym bilecie za 22 euro, czas zwiedzania wydłużono do dwóch dni.

Zmiana ta wynika w dużej mierze z chęci zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzającym Koloseum. Zgodnie z oceną włoskiego Ministerstwa Kultury na terenie Koloseum nie może przebywać jednocześnie więcej niż 3 tysiące ludzi. W ciągu ostatniej dekady, Koloseum odwiedziło blisko 60 mln turystów; w zeszłym roku 7 mln.

W przyszłym roku otwarta zostanie także nowa atrakcja turystyczna – trasa śladami cesarza Nerona m.in. po pozostałościach pałacu władcy na Palatynie – zniszczonego przez słynny pożar w 64 roku n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów