Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkrycia na terenie brytyjskiej bazy lotniczej na Cyprze

Odkrycia na terenie brytyjskiej bazy lotniczej na Cyprze
Odkrycia na terenie brytyjskiej bazy lotniczej na Cyprze

Archeolodzy i studenci z University of Leicester dzięki wykopaliskom przeprowadzonym na Cyprze zdobyli wiele nowych cennych informacji o budynkach z czasów rzymskich i bizantyjskich (III-VI wiek n.e.).

Wykopaliska archeologów miały miejsce na terenie brytyjskiej bazy lotniczej RAF Akrotiri, za zgodą władz angielskich. Badania dowiodły, że na terenie bazy znajdowały się niegdyś antyczne magazyny i warsztaty, które zostały zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi – tego samego które zrównało z powierzchnią ziemi antyczne miasto Kourion (znajdujące się 13 km na północ od Zatoki Dreamer) w roku 360 n.e.

W jednej z odkrytych budowli znajdowały się resztki amfor na wino i oliwę z oliwek oraz mniejsza ceramika.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów