Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto antyczny bar z jedzeniem w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto antyczny bar z jedzeniem w Pompejach
Odkryto antyczny bar z jedzeniem w Pompejach

W Pompejach dokonano niesamowitego odkrycia; z ziemi wydobyto pozostałości świetnie zachowanego baru ulicznego (thermopolium), w którym podawano jedzenie oraz picie.

W niektórych naczyniach znajdowały się ślady pożywienia. Na ścianie kontuaru zachowały się piękne i kolorowe freski, które ukazują różne zwierzęta np: świnie, ryby, ślimaki czy krowy. Naukowcy podejrzewają, że zwierzęta mogły sugerować, jakie typo pożywienia klient może spróbować w barze.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów