Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto garnek z czasów rzymskich w Anglii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto garnek z czasów rzymskich w Anglii
Odkryto garnek z czasów rzymskich w Anglii

Na plaży w Birchington (południowo-wschodnia Anglia) odkryto dwie części rzymskiej ceramiki, które po złożeniu idealnie do siebie pasują.

Pierwsza, górna część glinianego garnka znaleziona została kilka tygodni temu. Teraz natrafiono na drugą, dolną część obiektu. Garnek datowany jest na II wiek n.e.

Odkrycia dokonał Steve Tomlinson, mieszkaniec Birchington. Za znalezisko otrzymał już ofertę kupna od prywatnego kolekcjonera – cena 2000 funtów. Steve Tomlinson jednak zaznaczył, że znalezisko jest zbyt cenne i przekaże je muzeum.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów