Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto garnek z czasów rzymskich w Anglii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto garnek z czasów rzymskich w Anglii
Odkryto garnek z czasów rzymskich w Anglii

Na plaży w Birchington (południowo-wschodnia Anglia) odkryto dwie części rzymskiej ceramiki, które po złożeniu idealnie do siebie pasują.

Pierwsza, górna część glinianego garnka znaleziona została kilka tygodni temu. Teraz natrafiono na drugą, dolną część obiektu. Garnek datowany jest na II wiek n.e.

Odkrycia dokonał Steve Tomlinson, mieszkaniec Birchington. Za znalezisko otrzymał już ofertę kupna od prywatnego kolekcjonera – cena 2000 funtów. Steve Tomlinson jednak zaznaczył, że znalezisko jest zbyt cenne i przekaże je muzeum.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów