Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto liczący 2000 lat grób wojownika z Brytanii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto liczący 2000 lat grób wojownika z Brytanii
Odkryto liczący 2000 lat grób wojownika z Brytanii

W Walberton, w południowej Anglii, odkryto liczący 2000 lat grób wojownika. Do odkrycia doszło przypadkiem, w trakcie prac budowlanych.

Naukowcy datują grób na I p.n.e. lub I wiek n.e. Na miejscu znaleziono m.in. miecz w pięknie zdobionej pochwie i włócznię. Miecz został poddany badaniu rentgenowskiemu, który udowodnił, że piękna ozdoba ze stopu miedzi, przy ujściu pochwy, była niegdyś doskonale widoczna. Tym samym można uznać, że w grobie pochowano wysoko postawionego wojownika.

W grobie znajdowały się również pozostałości drewnianego pojemnika – widoczne jako ciemna plama – prawdopodobnie użyty do opuszczenia ciała zmarłego do grobu. W grobie znaleziono także cztery ceramiczne naczynia.

Odkryto liczący 2000 lat grób wojownika z Brytanii

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów