Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto nowe groby w nekropolii w Ostii

Odkryto więcej niż 12 grobów w Ostii, rzymskim mieście portowym u ujścia Tybru. Datowane na III-IV wiek n.e. groby należą prawdopodobnie do Chrześcijan. Otaczają one centralny grób, który należał do kogoś o religijnym i społecznym znaczeniu. Grób ten ma formę okrągłego mauzoleum, wyłożonego trawertynem. Budowla powstała w czasach późnej Republiki, by w okresie późnej starożytności znowu znaleźć się w użyciu. Archeologowie twierdzą, że grób należeć może do członka familii, który chciał być pochowany w ważnej lokalizacji, zapewne związanej z jednym ze świętych.

Tereny, na których znajdowała się nekropolia to obecnie Parco dei Ravennati, niegdyś przedmieścia Ostii na zachodnim brzegu Tybru. Nekropolia w użyciu znajdowała się od wczesnego Cesarstwa do V wieku n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów