Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto posąg Hadriana w Turcji

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto posąg Hadriana w Turcji
Odkryto posąg Hadriana w Turcji

We wrześniu pojawiła się informacja, że na terenie antycznego miasta Alabanda (w pobliżu Çine, na zachodzie Turcji), podczas trwających wykopalisk, odkryto we fragmentach posąg Hadriana.

Naukowcy podejrzewają, że wizerunek cesarza został uwieczniony, w związku z jego wizytą w mieście w roku 120 n.e. Statua mogła mieć dwa i pół metra wysokości i zdaniem archeologów zapewne została zniszczona przez chrześcijan w następnych latach.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów