Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto posążek celtyckiego bóstwa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto posążek celtyckiego bóstwa
Odkryto posążek celtyckiego bóstwa

Archeolodzy natrafili na liczne artefakty w hrabstwie Cambridgeshire (Anglia). Wśród nich m.in. liczący 2000 lat posążek celtyckiego bóstwa Cernunnosa.

Odkrycia dokonano w pozostałościach byłego rzymskiego ośrodka, który pełnił ważną funkcję handlową. Postać boga wykonana jest z kamienia i nie posiada twarzy.

W miejscu odkrycia natrafiono także na liczne inne obiekty: rzymskie monety, ubrania, uprzęż końską, groty do włóczni, ostrza od siekier, broszki i inne.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów