Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto posążek celtyckiego bóstwa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto posążek celtyckiego bóstwa
Odkryto posążek celtyckiego bóstwa

Archeolodzy natrafili na liczne artefakty w hrabstwie Cambridgeshire (Anglia). Wśród nich m.in. liczący 2000 lat posążek celtyckiego bóstwa Cernunnosa.

Odkrycia dokonano w pozostałościach byłego rzymskiego ośrodka, który pełnił ważną funkcję handlową. Postać boga wykonana jest z kamienia i nie posiada twarzy.

W miejscu odkrycia natrafiono także na liczne inne obiekty: rzymskie monety, ubrania, uprzęż końską, groty do włóczni, ostrza od siekier, broszki i inne.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów