Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto pozostałości po rzymski forcie tzw. Watling Lodge

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Reconstruction of Watling Lodge fort
Rekonstrukcja fortu Watling Lodge | Zdjęcie: HES

Odkryto pozostałości po rzymski forcie tzw. Watling Lodge, który znajdował się przy słynnym murze Antonina, który przechodził przez środkową Szkocję. Odkrycia udało się dokonać za sprawą badań geofizycznych.

Jak informując badacze, fort był częścią większego kompleksu fortów. W forcie mogło służyć od 10 do 12 żołnierzy, których główny obóz znajdował się prawdopodobnie w Duntocher.

W forcie znajdowały się dwa drewniane budynki, w których mieszkali żołnierze. Obiekt mógł być obsadzony w latach 142-154 n.e., kiedy mur Antonina był najbardziej wysuniętą na północ granicą Imperium Rzymskiego.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów