Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto pozostałości rzymskiego ośrodka niedaleko Cambridge

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto pozostałości rzymskiego ośrodka niedaleko Cambridge
Odkryto pozostałości rzymskiego ośrodka niedaleko Cambridge

W czasie wykopalisk poprzedzających prace budowlane pod nowe osiedle w Bottisham (niedaleko Cambridge) natrafiono na pozostałości rzymskiego obozu.

Wykopaliska trwały trzy miesiące i zostały zlecone przez dewelopera, ze względu na miejsce budowy – rejon obfity w znaleziska historyczne. Ku radości naukowców z ziemi wydobyto pozostałości po rzymskich budowlach, które był częścią wiejskiego kompleksu willowego datowanego na lata II-IV wiek n.e. W odczuciu badaczy konstrukcje były niegdysiejszymi termami.

Ponadto w miejscu odkrycia natrafiono na różnego typu artefakty, w tym IV-wieczną monetę Konstantyna II, płytki ceramiczne, kamienne przedmioty czy ceramiczne naczynie zaimportowane z kontynentu.

Źródła wykorzystane
  • Large Roman settlement remains found near Cambridge, "Cambridge News", 13 grudnia 2016

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów