Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto pozostałości rzymskiego ośrodka niedaleko Cambridge

Odkryto pozostałości rzymskiego ośrodka niedaleko Cambridge
Odkryto pozostałości rzymskiego ośrodka niedaleko Cambridge

W czasie wykopalisk poprzedzających prace budowlane pod nowe osiedle w Bottisham (niedaleko Cambridge) natrafiono na pozostałości rzymskiego obozu.

Wykopaliska trwały trzy miesiące i zostały zlecone przez dewelopera, ze względu na miejsce budowy – rejon obfity w znaleziska historyczne. Ku radości naukowców z ziemi wydobyto pozostałości po rzymskich budowlach, które był częścią wiejskiego kompleksu willowego datowanego na lata II-IV wiek n.e. W odczuciu badaczy konstrukcje były niegdysiejszymi termami.

Ponadto w miejscu odkrycia natrafiono na różnego typu artefakty, w tym IV-wieczną monetę Konstantyna II, płytki ceramiczne, kamienne przedmioty czy ceramiczne naczynie zaimportowane z kontynentu.

Źródła wykorzystane
  • Large Roman settlement remains found near Cambridge, "Cambridge News", 13 grudnia 2016

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów