Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto pozostałości rzymskiej osady i cmentarzyska w Anglii

Odkryto pozostałości rzymskiej osady i cmentarzyska w Anglii
Odkryto pozostałości rzymskiej osady i cmentarzyska w Anglii

Naukowcy odkryli pozostałości po rzymskiej osadzie i miejscach pochówku na ziemiach angielskiej wsi Fenstanton,  w hrabstwie Cambridgeshire.

Badacze natrafili na dwa cmentarzyska i kilka „samotnych” grobów liczących nawet ponad 20 ciał. Co więcej, odkryto ponad 100 kg ceramiki i kości zwierzęcych oraz bransoletek, szpilek do włosów, broszek, ponad 200 monet i 11 kg muszli małż.

Archeolodzy dokopali się także do pozostałości po studniach, co dowodzi, że w miejscu tym znajdował się niegdyś ośrodek miejski.

Odkryto pozostałości rzymskiej osady i cmentarzyska w Anglii

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów