Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto pozostałości teatru Nerona podczas renowacji Bazyliki Świętego Piotra

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto pozostałości teatru Nerona podczas renowacji Bazyliki Świętego Piotra
Odkryto pozostałości teatru Nerona podczas renowacji Bazyliki Świętego Piotra

Obiekt uważany przez setki lat za zaginiony lub całkowicie zniszczony wskutek trzęsień ziemi lub najazdów przez wrogów Rzymu został odnaleziony i częściowo odkopany. Naukowcy odnaleźli pozostałości po słynnym Teatrze Nerona (Theatrum Neroni), z którego jak brzmi legenda obserwował pożar Rzymu. Został on wywołany na jego zlecenie, aby władca mógł wybudować dla siebie większy i piękniejszy pałac. W tym miejscu miał ćwiczyć również śpiew, zdolności aktorskie oraz karać ludzi na wiele sposobów.

Badacze odkopali salę klasycznego teatru, marmurowe kolumny, tynki ze złotymi ornamentami. Wśród znalezisk znalazły się również szklane kielichy, części strojów, różańce oraz inne przedmioty. Rzucają one nowe światło na ten okres Cesarstwa Rzymskiego.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów