Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską dziecięcą buteleczkę sprzed 2000 lat

Odkryto rzymską dziecięcą buteleczkę sprzed 2000 lat
Odkryto rzymską dziecięcą buteleczkę sprzed 2000 lat | Zdjęcie: AA Photo

W antycznym porcie miasta Parion (zachodnia Turcja) natrafiono na liczącą 2000 lat rzymską dziecięcą butelkę. Znalezisko posiada pojedynczy uchwyt oraz specjalny dzióbek-smoczek.

Tego typu naczynia stosowano w starożytności, aby nakarmić lub napoić małe dzieci. Często tego typu obiekty natrafiają naukowcy w dziecięcych grobowcach, gdzie zostały złożone jako prezenty na „dalszą drogę”. Objętość takiego naczynka zazwyczaj wynosiła od 50 do 100 mililitrów.

Naczynie jest wykonane z wypalanej gliny.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów