Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską perfumerię w Hiszpanii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryty szkielet 25-letniej Wizygotki
Odkryty szkielet 25-letniej Wizygotki

W 2017 roku w Hiszpanii odkryto rzymską perfumerię i wizygockie miejsce pochówku – natrafiono na szkielet 25-letniej wizygockiej kobiety (z III-VIII wieku).

Do odkrycia doszło w Plaza de Manises, we wschodniej części Walencji. Na miejscu odkrycia znajdowały się pozostałości rzymskich kamiennych struktur oraz liczne szklane naczynia (fiolki, butelki), co sugeruje że naukowcy natrafili na antyczną perfumerię.

Naukowcy w dalszym ciągu prowadzą badania, by ocenić czy na miejscu na nie znajdują się pozostałości po większym cmentarzysku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów