Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską perfumerię w Hiszpanii

Odkryty szkielet 25-letniej Wizygotki
Odkryty szkielet 25-letniej Wizygotki

W Hiszpanii odkryto rzymską perfumerię i wizygockie miejsce pochówku – natrafiono na szkielet 25-letniej wizygockiej kobiety (z III-VIII wieku).

Do odkrycia doszło w Plaza de Manises, we wschodniej części Walencji. Na miejscu odkrycia znajdowały się pozostałości rzymskich kamiennych struktur oraz liczne szklane naczynia (fiolki, butelki), co sugeruje że naukowcy natrafili na antyczną perfumerię.

Naukowcy w dalszym ciągu prowadzą badania, by ocenić czy na miejscu na nie znajdują się pozostałości po większym cmentarzysku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów