Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską restaurację we Francji

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymska restauracja we Francji
Rzymska restauracja we Francji | Zdjęcie: Lattes excavations

W 2016 roku zespół archeologów odkrył we Francji pozostałości budowli, która według nich mogła w czasach rzymskich pełnić rolę lokalnej tawerny około 2100 lat temu.

Konstrukcja znajdowała się w antycznym mieście Lattara. Jak stwierdzili badacze w jednym z pokoi znajdowały się młyny do zboża i piece do pieczenia, a w drugim pokoju, po drugiej stronie dziedzińca, ustawione były ławki przy ścianach wokół paleniska, znajdującego się na podłodze.

Na podłodze kuchni odnaleziono ości ryb, a na dziedzińcu kości owiec oraz bydła. Badaczom udało się także znaleźć fragmenty misy do picia z Italii oraz pozostałości z dużych talerzy.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów