Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską restaurację we Francji

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymska restauracja we Francji
Rzymska restauracja we Francji | Zdjęcie: Lattes excavations

W 2016 roku zespół archeologów odkrył we Francji pozostałości budowli, która według nich mogła w czasach rzymskich pełnić rolę lokalnej tawerny około 2100 lat temu.

Konstrukcja znajdowała się w antycznym mieście Lattara. Jak stwierdzili badacze w jednym z pokoi znajdowały się młyny do zboża i piece do pieczenia, a w drugim pokoju, po drugiej stronie dziedzińca, ustawione były ławki przy ścianach wokół paleniska, znajdującego się na podłodze.

Na podłodze kuchni odnaleziono ości ryb, a na dziedzińcu kości owiec oraz bydła. Badaczom udało się także znaleźć fragmenty misy do picia z Italii oraz pozostałości z dużych talerzy.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów