Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską skórzaną zabawkę w kształcie myszy

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto rzymską skórzaną zabawkę w kształcie myszy
Odkryto rzymską skórzaną zabawkę w kształcie myszy

Na terenie byłego rzymskiego obozu Vindolanda (północna Anglia) naukowcy przyjrzeli się dokładnie kolekcji zachowanych antycznych kawałków skóry. Naukowcy przeglądając skrawki artefaktów zwrócili uwagę na kształt jednego z nich.

Jeden z kawałków posiada kształt myszy o wymiarach 12,2 na 2,6 cm. Na skórze zachowały się ślady po oczach i futrze, co według naukowców sugeruje że przedmiot był formą zabawki dla dziecka.

Ten i wiele innych skrawków skóry, zgromadzonych w jednym worze, odkryto w roku 1993. Ciekawe odkrycie znajdzie się na stałej ekspozycji w muzeum Vindolanda.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów