Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską skórzaną zabawkę w kształcie myszy

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto rzymską skórzaną zabawkę w kształcie myszy
Odkryto rzymską skórzaną zabawkę w kształcie myszy

Na terenie byłego rzymskiego obozu Vindolanda (północna Anglia) naukowcy przyjrzeli się dokładnie kolekcji zachowanych antycznych kawałków skóry. Naukowcy przeglądając skrawki artefaktów zwrócili uwagę na kształt jednego z nich.

Jeden z kawałków posiada kształt myszy o wymiarach 12,2 na 2,6 cm. Na skórze zachowały się ślady po oczach i futrze, co według naukowców sugeruje że przedmiot był formą zabawki dla dziecka.

Ten i wiele innych skrawków skóry, zgromadzonych w jednym worze, odkryto w roku 1993. Ciekawe odkrycie znajdzie się na stałej ekspozycji w muzeum Vindolanda.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów