Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską świątynię w Italii przy pomocy radaru

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto rzymską świątynię w Italii przy pomocy radaru
Odkryto rzymską świątynię w Italii przy pomocy radaru

W 2017 roku naukowcy przy użyciu radaru natrafili na pozostałości rzymskiej świątyni w środkowej Italii. Do odkrycia doszło w Falerii Novi, opuszczonym mieście znajdującym się około 50 km od Rzymu.

Świątynia posiadała rzędy kolumn i obejmowała powierzchnię 120 metrów długości i 60 metrów szerokości. Obiekt znajdował się w południowej Etrurii.

Falerii Novi powstało po stłumieniu rebelii plemienia Falisci w 241 roku p.n.e., jako rzymska kolonia. Prace wykopaliskowe w mieście zaczęły się się w latach 90 XX wieku. Specjalistyczne badania dowiodły, że na terenie kolonii znajdowały się sklepy, magazyny, rynek, świątynie, teatr czy forum.

Naukowcy obszar wykopalisk przebadali radarem przyczepionym do quada.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów