Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymską świątynię w Italii przy pomocy radaru

Odkryto rzymską świątynię w Italii przy pomocy radaru
Odkryto rzymską świątynię w Italii przy pomocy radaru

Naukowcy przy użyciu radaru natrafili na pozostałości rzymskiej świątyni w środkowej Italii. Do odkrycia doszło w Falerii Novi, opuszczonym mieście znajdującym się około 50 km od Rzymu.

Świątynia posiadała rzędy kolumn i obejmowała powierzchnię 120 metrów długości i 60 metrów szerokości. Obiekt znajdował się w południowej Etrurii.

Falerii Novi powstało po stłumieniu rebelii plemienia Falisci w 241 roku p.n.e., jako rzymska kolonia. Prace wykopaliskowe w mieście zaczęły się się w latach 90 XX wieku. Specjalistyczne badania dowiodły, że na terenie kolonii znajdowały się sklepy, magazyny, rynek, świątynie, teatr czy forum.

Naukowcy obszar wykopalisk przebadali radarem przyczepionym do quada.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów