Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymski obóz wojskowy we wschodnich Niemczech

Archeolodzy potwierdzili obecność rzymskiego obozu wojskowego we wschodnich Niemczech. Teren około 18 hektarów, odkryty niedaleko miasta Hachelbich w Turyngii, mógł pomieścić rzymski legion, czyli około 5000 ludzi. Lokalizacja obozu w szerokiej dolinie uzupełnionej paroma naturalnymi przeszkodami sugeruje, że miejsce to miało być jedynie miejscem postojowym na przyszłą ekspansję na wschód.

Archeolog Mario Kuessner, pracujący w Turyngii podkreśla: „Ludzie szukali dowódców na obecność Rzymian w tej części Niemiec przez 200 lat. Dużo czasu minęło, zanim potwierdziliśmy ten fakt.”

Po porażce Rzymian w 9 roku n.e. w lesie Teutoburskim, Rzym zrezygnował z podboju plemion germańskich na północ od Renu. Niektóre jednak źródła wskazują, że Rzymianie okazyjnie organizowali wyprawy w głąb Germanii, prawdopodobnie po to, aby ukarać barbarzyńców za najazdy na terytorium Imperium.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów