Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii
Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii

W trakcie prowadzonych prac budowlanych pod nowe osiedle mieszkaniowe w Poulton (północna Anglia), odkryto rzymski ośrodek.

Jak twierdzą naukowcy, ślady w ziemi (po drewnianych palach tworzących bazę budynku) są dowodem na istnienie rzymskiego ośrodka w tym miejscu, który datowany może być na I wiek n.e. Podobne odkrycie dokonano w 2008 roku.

Pozostałości oraz zachowana ceramika należały do domu o okrągłej konstrukcji. W jednym z takich domostw mogło przebywać od 30 do 40 osób. Nie zachowały się elementy drewniane, gdyż materiały organiczne po prostu zgniły. Pozostały jedynie ślady w ziemi.

Obecnie trwają dyskusje oraz protesty przeciwko wznawianiu prac budowlanych.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów