Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii
Odkryto rzymski ośrodek w północnej Anglii

W trakcie prowadzonych prac budowlanych pod nowe osiedle mieszkaniowe w Poulton (północna Anglia), odkryto rzymski ośrodek.

Jak twierdzą naukowcy, ślady w ziemi (po drewnianych palach tworzących bazę budynku) są dowodem na istnienie rzymskiego ośrodka w tym miejscu, który datowany może być na I wiek n.e. Podobne odkrycie dokonano w 2008 roku.

Pozostałości oraz zachowana ceramika należały do domu o okrągłej konstrukcji. W jednym z takich domostw mogło przebywać od 30 do 40 osób. Nie zachowały się elementy drewniane, gdyż materiały organiczne po prostu zgniły. Pozostały jedynie ślady w ziemi.

Obecnie trwają dyskusje oraz protesty przeciwko wznawianiu prac budowlanych.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów