Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymskie domy w Chichester

Odkryto rzymskie domy w Chichester
Odkryto rzymskie domy w Chichester | Zdjęcie: CHICHESTER DISTRICT COUNCIL

W Chichester, na południu Anglii, odkryto pozostałości po trzech budowlach z czasów rzymskich. Dokonano tego za sprawą badań i skanów penetracyjnych.

Wśród budowli znajdują się ruiny dwóch rzymskich domów, które znajdowały się w niegdysiejszym rzymskim mieście Noviomagus Reginorum. Co więcej, odkryto budowlę, która mogła być częścią łaźni, piwnicą lub zimową salą biesiadną z podgrzewaną podłogą.

Naukowcy mają w tym roku podjąć dalsze badania, które mają nadzieję, że przyniosą odpowiedzi na wiele znaków zapytania.

Z kolei pod Priory Park, skany wykazały istnienie pozostałości po rzymskiej drodze. Naukowcy nie będą jednak wydobywać ich na światło dzienne.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów