Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymskie łaźnie pod hiszpańskimi wydmami

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto rzymskie łaźnie pod hiszpańskimi wydmami
Odkryto rzymskie łaźnie pod hiszpańskimi wydmami | Zdjęcie: Universidad de Cádiz - LABAP

W południowo-zachodniej Hiszpanii, w pobliżu miasta Canos de Meca, natrafiono na pozostałości po rzymskiej łaźni. Co interesujące, obiekt znajdował się pod piachem i obejmuje obszar około 2,5 akra. Do tej pory udało się wydobyć spod piachu dwie izby.

Zachowane ściany mają niemal 4 m wysokości, a pozostałości kolorowego tynku dowodzą, że budowla była pięknie zdobiona. Zdaniem badaczy obiekt datowany jest na V wiek n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów