Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymskie monety w Japonii

Odkryto rzymskie monety w Japonii
Odkryto rzymskie monety w Japonii | Zdjęcie: Jiji Press/AFP/Getty Images

Monety, które według najnowszych badań specjalistów pochodzą ze starożytnego Rzymu, zostały wydobyte w zamku na Okinawie w Japonii w roku 2013. Jest to pierwsze tego typu znalezisko w tym kraju.

Rada naukowa miasta Uruma potwierdziła, że w ruinach XII-XV wiecznego zamku Katsuren natrafiono na cztery miedziane monety, które mają sięgać III-IV wieku n.e., i miały zostać wybite w Cesarstwie Rzymskim.

Bazując na zdjęciach rentgenowskich naukowcy twierdzą, że monety ukazują Konstantyna I oraz żołnierza trzymającego włócznię. Handel wyspy Okinawa z Chinami oraz południowo-wschodnią Azją był bardzo aktywny, co dowodzi że obecna Japonia mogła mieć kontakt z Zachodem.

Poza znaleziskami ze starożytnego Rzymu natrafiono także na monetę z XVII wieku, która wybita została w Imperium Otomańskim

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów