Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymskie monety w Japonii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto rzymskie monety w Japonii
Odkryto rzymskie monety w Japonii | Zdjęcie: Jiji Press/AFP/Getty Images

Monety, które według najnowszych badań specjalistów pochodzą ze starożytnego Rzymu, zostały wydobyte w zamku na Okinawie w Japonii w roku 2013. Jest to pierwsze tego typu znalezisko w tym kraju.

Rada naukowa miasta Uruma potwierdziła, że w ruinach XII-XV wiecznego zamku Katsuren natrafiono na cztery miedziane monety, które mają sięgać III-IV wieku n.e., i miały zostać wybite w Cesarstwie Rzymskim.

Bazując na zdjęciach rentgenowskich naukowcy twierdzą, że monety ukazują Konstantyna I oraz żołnierza trzymającego włócznię. Handel wyspy Okinawa z Chinami oraz południowo-wschodnią Azją był bardzo aktywny, co dowodzi że obecna Japonia mogła mieć kontakt z Zachodem.

Poza znaleziskami ze starożytnego Rzymu natrafiono także na monetę z XVII wieku, która wybita została w Imperium Otomańskim

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów