Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymskie skrzydło z brązu

Odkryto rzymskie skrzydło
Odkryto rzymskie skrzydło | Zdjęcie: COTSWOLD ARCHAEOLOGY

W Gloucester w Anglii odkryto „niezwykle rzadkie”, wykonane z brązu rzymskie skrzydło.

Obiekt ma 14 cm długości. Wydobyto je z ziemi w trakcie prac budowlanych prowadzonych pod nowe osiedle na Brunswick Road. Miejsce to znajdowało się tuż za rzymskimi murami.

Według ekspertów skrzydło należało zapewne do posągu Wiktorii, rzymskiej bogini zwycięstwa. Obiekt ma dowodzić, że Gloucester było niegdyś ważnym rzymskim miastem w Brytanii, a przestrzeń publiczna pełna była posągów i monumentów. Znalezisko znajdzie się na ekspozycji w Muzeum w Gloucester.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów