Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto w Turcji rzymski amfiteatr

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski amfiteatr w Mastaura
Rzymski amfiteatr w Mastaura

W zachodniej Turcji, w okolicach miasta Nailli, odkryto ślady po rzymskim amfiteatrze. Budowla znajdowała się w małym antycznym mieście Mastaura. Jak informują lokalne media, w najbliższym czasie mają rozpocząć się prace archeologiczne.

Obiekt miał około 100 metrów średnicy, a ściany wysokość 14-15 metrów. Jest to pierwszy tego typu odkryty budynek w Anatolii; co ciekawe wiemy o tym, że region posiadał siedem lub osiem amfiteatrów, jednak do tej pory nie natrafiono na ślady po żadnym z nich.

Wstępnie ocenia się, że amfiteatr ma 1800 lat.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów