Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto w Turcji rzymski amfiteatr

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski amfiteatr w Mastaura
Rzymski amfiteatr w Mastaura

W zachodniej Turcji, w okolicach miasta Nailli, odkryto ślady po rzymskim amfiteatrze. Budowla znajdowała się w małym antycznym mieście Mastaura. Jak informują lokalne media, w najbliższym czasie mają rozpocząć się prace archeologiczne.

Obiekt miał około 100 metrów średnicy, a ściany wysokość 14-15 metrów. Jest to pierwszy tego typu odkryty budynek w Anatolii; co ciekawe wiemy o tym, że region posiadał siedem lub osiem amfiteatrów, jednak do tej pory nie natrafiono na ślady po żadnym z nich.

Wstępnie ocenia się, że amfiteatr ma 1800 lat.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów