Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto wyrzeźbioną głowę kobiety w Turcji

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryto wyrzeźbioną głowę kobiety w Turcji
Odkryto wyrzeźbioną głowę kobiety w Turcji

W antycznym mieście Tyana, w południowej Turcji, odkryto wyrzeźbioną głowę kobiety. Zdaniem badaczy obiekt datowany jest albo na I wiek n.e., a dokładniej czas rządów dynastii Flawiuszów (69-96 n.e.), albo na początek II wieku n.e.

Wysoka jakość marmuru, z którego wykonano podobiznę, każe sugerować, że kobieta pochodziła z wyższych warstw społecznych. Obiekt znajdzie się na ekspozycji lokalnego muzeum.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów