Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odzyskano skradzione ponad 50 lat temu freski

Odzyskano skradzione ponad 50 lat temu freski
Odzyskano skradzione ponad 50 lat temu freski

Transatlantyckie śledztwo pozwoliło władzom włoskim odzyskać bezcenną kolekcję fresków i innych artefaktów, które zostały nielegalnie wywiezione do Stanów Zjednoczonych ponad 50 lat temu. Wśród odzyskanych skarbów znajdują się trzy freski z Pompejów – miasta pokrytego pyłem wulkanicznym Wezuwiusza w 79 roku n.e. Freski skradziono w 1957 roku. Jeden z nich ukazuje młodą kobietę z dzieckiem na ramieniu. Inny z kolei przedstawia kobietę ubraną w długi czerwony płaszcz, trzymającą w dłoni dzbanek.

Odzyskane skarby z Pompejów był wcześniej kupowane przez wielkich magnatów amerykańskich, kolekcjonujących zabytki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów