Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ogrodowa ozdoba z fallusem wystawiona na widok publiczny

Ozdoba ogrodowa z fallusem
Ozdoba ogrodowa z fallusem

Antyczni Rzymianie uwielbiali w sztuce i architekturze umieszczać falliczne wizerunki. W muzeum „The Collection” w Lincoln w Anglii na widok publiczny wystawiony zostanie rzymski fallus rzeźbiony w kamieniu, który przez 20 lat wykorzystywany był jako ozdoba ogrodu rodziny w Braceby w Lincolnshire.

Liczący 38 cm długi kamień został wykopany w 1995 roku. Ostatecznie został podarowany przez rodzinę muzeum. Jak twierdzi kurator Anthony Lee fallus znajdujący się na kamieniu zwrócony jest w kierunku czegoś co przypomina waginę lub złe oko. W starożytny Rzymie uważano, że fallus chroni przez złymi mocami złego oka. Kamień prawdopodobnie pierwotnie był częścią muru.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów