Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Otwarto ekspozycję na 1900-lecie objęcia rządów Hadriana

Otwarto ekspozycję na 1900-lecie objęcia rządów Hadriana
Otwarto ekspozycję na 1900-lecie objęcia rządów Hadriana

W Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach uruchomiona została wystawa z okazji 1900-nej rocznicy objęcia rządów przez cesarza rzymskiego Hadriana w 117 roku n.e. Jej nazwa to: „Hadrian and Athens: Conversing with an Ideal World”.

Hadrian już w czasach antycznych uważany był za miłośnika kultury helleńskiej, który jeszcze ściślej połączył grecką i rzymską cywilizację.

Wśród eksponatów zwiedzający będą mogli zobaczyć  cudowne popiersie Antinousa – kochanka Hadriana – który został ubóstwiony po swojej przedwczesnej śmierci, a później stał się wzorem młodości oraz piękna.

Wejście na ekspozycję kosztować ma 5 euro i zwiedzać ją będzie można w poniedziałki, od 13 do 20; a od wtorku do niedzieli, w godzinach 9-16.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów