Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pięć szkieletów, które mogą zmienić rzymską historię

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pięć szkieletów, które mogą zmienić rzymską historię
Pięć szkieletów, które mogą zmienić rzymską historię

Rzymska historia, którą znamy może się zmienić wraz z odkryciem dokonanym w 2015 roku w Brytanii. Nowe archeologiczne znalezisko z Durotriges w Dorset może dać wiele informacji o życiu prowincjonalnej, późno-rzymskiej elity Brytanii. Szkielety swoją unikalność zawdzięczają faktowi, iż znajdują się tuż obok willi rzymskiej. Najprawdopodobniej są to szczątki jej właścicieli lub mieszkańców – tym samym po raz pierwszy w Brytanii odnaleziono szczątki właścicieli willi w pobliżu samej budowli.

Wspomniane pięć szkieletów to: 2 dorosłych mężczyzn, 2 dorosłe kobiety i starsza kobieta. Naukowcy uważają, że jest to trzypokoleniowa rodzina, mieszkająca niegdyś w willi. Uważa się, że kości pochodzą z połowy IV wieku n.e. i mogą rzucić nowe światło na ostatni okres tzw. „złotego wieku” Rzymskiej Brytanii.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów