Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pięć szkieletów, które mogą zmienić rzymską historię

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pięć szkieletów, które mogą zmienić rzymską historię
Pięć szkieletów, które mogą zmienić rzymską historię

Rzymska historia, którą znamy może się zmienić wraz z odkryciem dokonanym w 2015 roku w Brytanii. Nowe archeologiczne znalezisko z Durotriges w Dorset może dać wiele informacji o życiu prowincjonalnej, późno-rzymskiej elity Brytanii. Szkielety swoją unikalność zawdzięczają faktowi, iż znajdują się tuż obok willi rzymskiej. Najprawdopodobniej są to szczątki jej właścicieli lub mieszkańców – tym samym po raz pierwszy w Brytanii odnaleziono szczątki właścicieli willi w pobliżu samej budowli.

Wspomniane pięć szkieletów to: 2 dorosłych mężczyzn, 2 dorosłe kobiety i starsza kobieta. Naukowcy uważają, że jest to trzypokoleniowa rodzina, mieszkająca niegdyś w willi. Uważa się, że kości pochodzą z połowy IV wieku n.e. i mogą rzucić nowe światło na ostatni okres tzw. „złotego wieku” Rzymskiej Brytanii.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów