Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pod koniec kwietnia we Francji będą miały miejsce „Les Grands Jeux Romains”

Pod koniec kwietnia we Francji będą miały miejsce „Les Grands Jeux Romains”
Pod koniec kwietnia we Francji będą miały miejsce „Les Grands Jeux Romains”

Jeżeli ktoś wybiera się przypadkiem na Lazurowe Wybrzeże w okolicach długiego weekendu, może trafi na prawdziwą okazję. W dniach 28, 29 i 30 kwietnia, w Nimes, czyli dawnym Nemausus, ma miejsce szereg imprez poświęconych Rzymianom i czasom rzymskim pod nazwą „Les Grands Jeux Romains” (Wielkie Igrzyska Rzymskie).

Impreza będzie się odbywać w starożytnej części miasta, a na prawdziwej rzymskiej arenie każdego dnia będzie można obejrzeć igrzyska na wzór tych prawdziwych. W tym roku zabawa odbywa się po raz dziewiąty i poświęcona jest, a jakże, Spartakusowi. Towarzyszyć jej szereg pokazów, przemarszy, tańców, warsztatów,   słowem, przez trzy dni Nimes – Namausus, zamieni się w Rzym. itp. restauracje maja serwować rzymskie przysmaki, a grupy rekonstrukcyjne przybliżać nam czasy imperium. Nimes bowiem rozkwitło dopiero za czasów Oktawiana Augusta.
Zabawa odbywa się pod czujnym okiem profesorów z francuskich uniwersytetów. Bilety na widowisko wciąż do nabycia. Imprezy na mieście są naturalnie nieodpłatne.

Reklama i migawki imprezy z roku poprzedniego.

Autor: Izabela Henning
Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów