Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pod Przemyślem znaleziono rzymską monetę Hadriana

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pod Przemyślem znaleziono rzymską monetę Hadriana
Pod Przemyślem znaleziono rzymską monetę Hadriana | Zdjęcie: Mirosław Mazur/WUOZ w Przemyślu

Pod Przemyślem znaleziono wiele ciekawych znalezisk, a w tym rzymską monetę Hadriana. Do odkrycia doszło w Walawie (południowo-wschodnia Polska).

Wykopalisko prowadzono na terenie wczesnośredniowiecznego cmentarzyska. W trakcie prowadzonych prac natrafiono na 13 obiektów: 4 z okresu rzymskiego, 3 związane z okresem nowożytnym, 2 z XX wieku oraz 4 nieokreślone chronologicznie.

Źródła wykorzystane
  • , "Moneta cesarza rzymskiego Hadriana znaleziona podczas wykopalisk archeologicznych w Walawie koło Przemyśla", 29.11.2020

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów