Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Powstanie nowy serial o Rzymie – „The Caesars”

Martin Scorsese
Martin Scorsese | Zdjęcie: Martin Scorsese

Jak się okazuje pasjonaci historii antycznego Rzymu mają powody do radości. Podobno słynny reżyser Martin Scorsese nakręci nowy serial historyczny, który opowiadać będzie o losach pierwszych cesarzy.

„The Caesars” – bo taki tytuł ma mieć cykl – rozpocznie się od dojścia do władzy samego Juliusza Cezara, który przyczynił się wybitnie do upadku Republiki. W powstaniu serialu udział weźmie m.in. wybitny brytyjski scenarzysta Michael Hirst, który stworzył scenariusz dla „Elizabeth”, „Wikingowie” czy „Jan Paweł II: Nie lękajcie się”. Sam Martin Scorsese to z kolei autor takich wiekopomnych dzieł jak: „Taksówkarz” czy „Chłopcy z ferajny”.

Pierwszy epizod przedstawi postać młodego Cezara, który sięgnie po władzę. Tak opisuje to Michael Hirst: „W filmach jest przedstawiany zazwyczaj jako starszy mężczyzna z kompleksami politycznymi. Ale Juliusz był kimś naprawdę niezwykłym i ambitnym już jako młodzieniec. Wielu cezarów sięgnęło po władzę w młodym wieku i nigdy nie mieliśmy okazji tego ujrzeć. Chodzi o tę energię i wolę, która charakteryzuje młodzież. W tak szybkim wzroście i rozwoju małego imperium jest coś niezwykłego. Nie mogli za to odpowiadać tylko starzy politycy i zapomniani wojownicy”.

Premiera pierwszego odcinka zaplanowana jest na 2020 rok, kiedy same zdjęcia rozpoczną się za rok. W tej chwili reżyser i scenarzysta szukają stacji telewizyjnej, która zechce umieścić serial w swojej ramówce.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów