Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Powstanie nowy serial o Rzymie – „The Caesars”

Martin Scorsese
Martin Scorsese | Zdjęcie: Martin Scorsese

Jak się okazuje pasjonaci historii antycznego Rzymu mają powody do radości. Podobno słynny reżyser Martin Scorsese nakręci nowy serial historyczny, który opowiadać będzie o losach pierwszych cesarzy.

„The Caesars” – bo taki tytuł ma mieć cykl – rozpocznie się od dojścia do władzy samego Juliusza Cezara, który przyczynił się wybitnie do upadku Republiki. W powstaniu serialu udział weźmie m.in. wybitny brytyjski scenarzysta Michael Hirst, który stworzył scenariusz dla „Elizabeth”, „Wikingowie” czy „Jan Paweł II: Nie lękajcie się”. Sam Martin Scorsese to z kolei autor takich wiekopomnych dzieł jak: „Taksówkarz” czy „Chłopcy z ferajny”.

Pierwszy epizod przedstawi postać młodego Cezara, który sięgnie po władzę. Tak opisuje to Michael Hirst: „W filmach jest przedstawiany zazwyczaj jako starszy mężczyzna z kompleksami politycznymi. Ale Juliusz był kimś naprawdę niezwykłym i ambitnym już jako młodzieniec. Wielu cezarów sięgnęło po władzę w młodym wieku i nigdy nie mieliśmy okazji tego ujrzeć. Chodzi o tę energię i wolę, która charakteryzuje młodzież. W tak szybkim wzroście i rozwoju małego imperium jest coś niezwykłego. Nie mogli za to odpowiadać tylko starzy politycy i zapomniani wojownicy”.

Premiera pierwszego odcinka zaplanowana jest na 2020 rok, kiedy same zdjęcia rozpoczną się za rok. W tej chwili reżyser i scenarzysta szukają stacji telewizyjnej, która zechce umieścić serial w swojej ramówce.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów