Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Prace renowacyjne ciał Pompejańczyków

Ciała Pompejańczyków
Ciała Pompejańczyków

Rozpoczynają się prace renowacyjne ciał mieszkańców Pompejów, które pogrzebał popiół wulkaniczny Wezuwiusza w 79 roku n.e. Zachowane postawy Pompejańczyków świetnie oddają dramaturgię wydarzeń, jakie musiały mieć miejsce tego fatalnego dnia. Konserwatorzy pracują obecnie nad gipsowymi odlewami 86 Rzymian, którzy zginęli w czasie kataklizmu.

Na stronie poniżej obejrzeć można wiele zachowanych ciał z Pompejów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów