Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Program telewizyjny śladami Rzymian

Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator
Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator

Okazuje się, że dla fanów filmów i seriali o tematyce rzymskiej nastały prawdziwe żniwa. Bieżące i najbliższe jesienne wieczory obfitują w powtórki filmów z przestrzeni kilkunastu lat.

  • „Ostatni legion” – Filmbox Extra HD – wtorek 19:25 , niedziela 11:45
  • „Gladiator” – TVPuls – wtorek 21:45
  • „Dziewiąty legion” – TVPuls – wtorek 00:50
  • „Agora” – Kino Tv – środa 4:45
  • „Paweł, apostoł Chrystusa” – Cinemax – niedziela 8 grudnia, 20:00

Purystów historycznych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z wymienionymi działami, należy przestrzec, że filmy te, to jednak wizje artystyczne, nie programy naukowe. Nie należy ich traktować, jako wyroczni w zakresie prawdy historycznej. Można dodać, że nawet filmy dokumentalne czasem nie osiągają poziomu serialu „RZYM” – do obejrzenia stale HBO GO.

Na tym ostatnim można także oglądać wymienionego „Pawła, apostoła Chrystusa” oraz 2 sezony niestandardowej” Brytanii” – która bardziej zasługuje na miano opowieści z gatunku fantasy opartej na motywach historycznych.

Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów