Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Przy Stadio Olimpico odkryto rzymskie sarkofagi

Przy Stadio Olimpico odkryto rzymskie sarkofagi
Przy Stadio Olimpico odkryto rzymskie sarkofagi | Zdjęcie: ANSA

W pobliżu stadionu piłkarskiego w Rzymie, przypadkiem, natrafiono na dwa rzymskie sarkofagi. Obiekty wykonane są z marmuru i za pewne były ostatnim miejscem spoczynku zmarłych dzieci z bogatej rzymskiej familii.

Do odkrycia doszło w momencie jak, firma energetyczna rozpoczęła prace budowlane pod budowę nowych gazociągów i kładzenia okablowania. Władze miasta na miejsce wezwały grupę archeologów, która miała za zadanie ostrożnie wydobyć sarkofagi z ziemi.

Obiekty okazały się sięgać III-IV wieku n.e., a w celu dalszych badań przetransportowano je do centrum miasta w celu dalszej analizy. Sarkofagi znajdowały się 3 metry pod poziomem ziemi, w pobliżu północnego skrzydła słynnego stadionu Stadio Olimpico, na którym swoje mecze rozgrywają drużyny Lazio i Roma. To właśnie na północnych trybunach stadionu zlokalizowani są najwięksi fanatycy drużyn.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów