Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Replika łuku triumfalnego z Palmyry w Londynie

Łuk triumfalny z Palmyry w Londynie
Łuk triumfalny z Palmyry w Londynie

Replika łuku triumfalnego z Palmyry, który został zniszczony w wyniku dewastacyjnych działań bojowników Państwa Islamskiego, została postawiona w Londynie.

Budowla powstała na Trafalgar Square i wykonana została z egipskiego marmuru przy wykorzystaniu technologii 3D. Łuk został wykonany w skali na bazie setek zdjęć oryginalnej budowli. Na realizację projektu przeznaczono 100 tysięcy funtów. Według polityków ma to być sprzeciw przeciwko przemocy.

Eksperci są jednak nieprzychylnie nastawienie do powstałej konstrukcji. Uważają że jest to robienie „Disneylandu” z aarcheologii

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów