Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Replika łuku triumfalnego z Palmyry w Londynie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Łuk triumfalny z Palmyry w Londynie
Łuk triumfalny z Palmyry w Londynie

Replika łuku triumfalnego z Palmyry, który został zniszczony w wyniku dewastacyjnych działań bojowników Państwa Islamskiego, została postawiona w Londynie.

Budowla powstała na Trafalgar Square i wykonana została z egipskiego marmuru przy wykorzystaniu technologii 3D. Łuk został wykonany w skali na bazie setek zdjęć oryginalnej budowli. Na realizację projektu przeznaczono 100 tysięcy funtów. Według polityków ma to być sprzeciw przeciwko przemocy.

Eksperci są jednak nieprzychylnie nastawienie do powstałej konstrukcji. Uważają że jest to robienie „Disneylandu” z archeologii

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów