Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

„Rome Reborn” – projekt odtwarzający antyczny Rzym z 320 roku n.e.

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Bazylika Maksencjusza w Rome Reborn
Bazylika Maksencjusza w "Rome Reborn".

Dzięki działalności osób zaangażowany w projekt „Rome Reborn” możemy odkrywać antyczny Rzym z roku 320 n.e. w wirtualnej rzeczywistości lub na komputerze.

W ambitny projekt zaangażowanych jest, od połowy lat 90. XX wieku, blisko 50 naukowców oraz informatyków. Rzym w wirtualnym świecie ma liczyć 7000 budowli i monumentów; z pewnością jest to największy tego typu projekt, który udostępnia kolejne miejsca do zwiedzania przy wykorzystaniu najnowszych technologii. W tej chwili zobaczyć możemy z bliska i od środka Bazylikę Maksencjusza, Forum Romanum, Panteon, Fora Cesarskie, Pałac Cesarski.

Naukowcy udostępnili także lot nad antycznym Rzymem, który trwa 2 godziny, a podziwiający Rzym, zatrzymają się w 35 konkretnych miejscach, m.in. forach cesarskich, Circus Maximus czy mauzoleach Augusta i Hadriana.

Dlaczego naukowcy wybrali akurat 320 rok n.e. na odtworzenie miasta? Jeden z naukowców tłumaczy, że z tego okresu posiadamy najwięcej danych o mieście i jego zabudowie, Rzym osiągnął wówczas swój szczytowy rozwój.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć fragment pracy zespołu, nie ma nic prostszego jak wejść tutaj i wypełnić formularz. Otrzymamy możliwość zwiedzania Forum Romanum za darmo.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów