Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rosyjski maestro gra w Palmyrze

Rosyjski maestro gra w Palmyrze
Rosyjski maestro gra w Palmyrze | Zdjęcie: BBC

Słynny rosyjski dyrygent poprowadził koncert w ruinach Palmyry w Syrii, mieście które zostało odbite z rąk islamistów z ISIS, przy dużym wsparciu rosyjskiego wojska.

Występ Walerija Giergijewa miał miejsce w słynnym amfiteatrze rzymskim, w którym jeszcze w lipcu bojownicy Państwa Islamskiego mordowali ludzi. Rosyjski muzyk, znany ze swojego poparcia dla polityki Putina, zagrał przed tłumem rosyjskich żołnierzy, ministrami i dziennikarzami.

Jak twierdzą zachodnie media, taki koncert ma ukazać Rosjan w jak najlepszym świetle i dowieść, że Moskwa kieruje się polityką dobra i pokoju.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów