Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rosyjski maestro gra w Palmyrze

Rosyjski maestro gra w Palmyrze
Rosyjski maestro gra w Palmyrze | Zdjęcie: BBC

Słynny rosyjski dyrygent poprowadził koncert w ruinach Palmyry w Syrii, mieście które zostało odbite z rąk islamistów z ISIS, przy dużym wsparciu rosyjskiego wojska.

Występ Walerija Giergijewa miał miejsce w słynnym amfiteatrze rzymskim, w którym jeszcze w lipcu bojownicy Państwa Islamskiego mordowali ludzi. Rosyjski muzyk, znany ze swojego poparcia dla polityki Putina, zagrał przed tłumem rosyjskich żołnierzy, ministrami i dziennikarzami.

Jak twierdzą zachodnie media, taki koncert ma ukazać Rosjan w jak najlepszym świetle i dowieść, że Moskwa kieruje się polityką dobra i pokoju.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów