Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzym ma pozbyć się „centurionów” spod Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Legioniści pod Koloseum
Legioniści pod Koloseum | Zdjęcie: Getty Images

Władze stolicy Włoch, Rzymu chcą pozbyć się spod Koloseum przebieranych legionistów i centurionów, którzy z robienia ze sobą zdjęć generują spory zysk. Dziennie jeden z „aktorów” potrafi zarobić 400 euro. Bardziej chciwi miesięcznie osiągają zysk na poziomie 12 tysięcy euro, żądając nawet 50 euro za zdjęcie.

Komisarz Francesco Paolo Tronca stwierdził ostatnio, że nastąpił czas by pozbyć się naciągaczy spod Amfiteatru Flawiuszów. W jego ocenie osoby oferujące możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia jest nielegalna. W przeszłości próbowano już się pozbyć tego zjawiska. Kilka lat temu policja twierdziła, że „przebrani legioniści” działają bez odpowiednich pozwoleń. Nie dało to jednak większych efektów. „Aktorzy” z kolei, ubrani w tanie sandały i hełmy z piórami zamiast końskim włosiem, sami siebie nazywają „ulicznymi artystami”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów