Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzym ma pozbyć się „centurionów” spod Koloseum

Legioniści pod Koloseum
Legioniści pod Koloseum | Zdjęcie: Getty Images

Władze stolicy Włoch, Rzymu chcą pozbyć się spod Koloseum przebieranych legionistów i centurionów, którzy z robienia ze sobą zdjęć generują spory zysk. Dziennie jeden z „aktorów” potrafi zarobić 400 euro. Bardziej chciwi miesięcznie osiągają zysk na poziomie 12 tysięcy euro, żądając nawet 50 euro za zdjęcie.

Komisarz Francesco Paolo Tronca stwierdził ostatnio, że nastąpił czas by pozbyć się naciągaczy spod Amfiteatru Flawiuszów. W jego ocenie osoby oferujące możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia jest nielegalna. W przeszłości próbowano już się pozbyć tego zjawiska. Kilka lat temu policja twierdziła, że „przebrani legioniści” działają bez odpowiednich pozwoleń. Nie dało to jednak większych efektów. „Aktorzy” z kolei, ubrani w tanie sandały i hełmy z piórami zamiast końskim włosiem, sami siebie nazywają „ulicznymi artystami”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów