Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzym prosi Rzymian o 500 mln EUR na renowacje zabytków

Koloseum
Koloseum

Rzym wysłał w świat sygnał SOS z prośbą o 500 mln EUR na renowacje niszczejących zabytków antycznego świata, informuje thelocal.it.

Apel został wysłany do firm, majętnych filantropów jak i samych rzymian. Całe centrum starożytnego Rzymu – Forum Romanum, Circus Maximus jak i mury miejskie, akwedukty i system kanalizacyjny – potrzebuje pilnie pomocy.

Rzym, który sam jest zadłużony na 12 mld EUR, bez wsparcia z zewnątrz nie jest w stanie ponieść kosztów koniecznych renowacji.

– Potrzebujemy nowych pomysłów strategicznych. Musimy stworzyć więź pomiędzy ludźmi żyjącymi we współczesnym mieście z miastem antycznym, które znajduje się poniżej – powiedział w rozmowie z thelocal.it Claudio Parisi Presicce, szef oddziału kulturalnego rady miasta.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów