Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzym prosi Rzymian o 500 mln EUR na renowacje zabytków

Koloseum
Koloseum

Rzym wysłał w świat sygnał SOS z prośbą o 500 mln EUR na renowacje niszczejących zabytków antycznego świata, informuje thelocal.it.

Apel został wysłany do firm, majętnych filantropów jak i samych rzymian. Całe centrum starożytnego Rzymu – Forum Romanum, Circus Maximus jak i mury miejskie, akwedukty i system kanalizacyjny – potrzebuje pilnie pomocy.

Rzym, który sam jest zadłużony na 12 mld EUR, bez wsparcia z zewnątrz nie jest w stanie ponieść kosztów koniecznych renowacji.

– Potrzebujemy nowych pomysłów strategicznych. Musimy stworzyć więź pomiędzy ludźmi żyjącymi we współczesnym mieście z miastem antycznym, które znajduje się poniżej – powiedział w rozmowie z thelocal.it Claudio Parisi Presicce, szef oddziału kulturalnego rady miasta.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów