Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska droga w Leicester

Rzymska droga w Leicester
Rzymska droga w Leicester

Prace budowlane na miejscu byłego dworca autobusowego w Leicester w Anglii pozwoliły przeprowadzić bardziej szczegółowe badania archeologom. Dało to nieoczekiwane rezultaty.

Od dwunastego do szesnastego wieku okolica była mocno zabudowana domami i sklepami. Zespół archeologów z Uniwersytetu w Leicester odkrył pod średniowiecznymi ulicami pozostałości dwóch rzymskich kamiennych ulic i drewniane konstrukcje domów. Ponadto znaleziono fragmenty podłogi i ścian, monety, naczynia, pionki do gry, szpilki do włosów i biżuterię. Przedmioty datowane są na II-IV wiek n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów