Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska policja walczy na ulicach z legionistami

Policja walczy z legionistą na ulicy
Policja walczy z legionistą na ulicy | Zdjęcie: TomaB/Flickr

Po ponad 1500 latach od upadku Cesarstwa Zachodnio-rzymskiego, legioniści rzymscy powrócili do walk. Tym razem jednak starcia mają miejsca na ulicach z policją rzymską.

Pod Koloseum władze stolicy Włoch przeprowadziły tajną operację mającą na celu usunięcie przebranych centurionów i żołnierzy rzymskich, którzy są utrapieniem dla turystów. W ostatnich latach liczba „przebierańców” wzrosła. Część odwiedzających rzymskie zabytki uważa ich za nieszkodliwych. Jest też jednak część, dla której ich obecność jest zbędna. Przeszkadza im głównie natarczywość „współczesnych legionistów” i zachęcanie do zrobienia sobie zdjęcia na tle Koloseum za parę euro.

Policja prowadzi akcje mające na celu zatrzymanie „przebierańców” wyłudzających pieniądze. Często jednak „centurionom” udaje się wcześniej wycofać i uniknąć spotkania z policją. Z jednej strony zrozumiałym jest, że w miejscu które jest masowo odwiedzane przez turystów nie powinno być miejsca na zaczepianie i natarczywe zachowanie; z drugiej jednak strony plac przed Koloseum może stać się nudny.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów