Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski pierścień z wężami uznany za skarb

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski pierścień z wężami uznany za skarb
Rzymski pierścień z wężami uznany za skarb

W marcu 2018 roku w Upper Winchendon (środkowa Anglia) odkryto piękny srebrny rzymski pierścień ukazujący dwie głowy kobry. Obiekt datowany jest na połowę II wieku n.e. Obecnie obiekt jest odkształcony, gdyż pierwotnie głowy stykały się ze sobą.

Węże były bardzo cenionymi zwierzętami, jeśli chodzi o biżuterię. Ich wizerunki czyniły biżuterię amuletami, które miały moc uzdrawiającą.

The British Museum wyraziło chęć zakupienia obiektu. Tego typu znaleziska są niezwykle rzadkie w Brytanii. W tej chwili trwa wycena artefaktu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów