Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski pierścień z wężami uznany za skarb

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski pierścień z wężami uznany za skarb
Rzymski pierścień z wężami uznany za skarb

W marcu 2018 roku w Upper Winchendon (środkowa Anglia) odkryto piękny srebrny rzymski pierścień ukazujący dwie głowy kobry. Obiekt datowany jest na połowę II wieku n.e. Obecnie obiekt jest odkształcony, gdyż pierwotnie głowy stykały się ze sobą.

Węże były bardzo cenionymi zwierzętami, jeśli chodzi o biżuterię. Ich wizerunki czyniły biżuterię amuletami, które miały moc uzdrawiającą.

The British Museum wyraziło chęć zakupienia obiektu. Tego typu znaleziska są niezwykle rzadkie w Brytanii. W tej chwili trwa wycena artefaktu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów